Dzień Miłośników Książek

Dzień Miłośników Książek był hucznie obchodzony w bibliotece wraz z uczestnikami wypoczywającymi w Gminnym Ośrodku Kultury w ramach akcji “Wakacje blisko domu”. Była to dobra okazja aby wspólnie poczytać i pobawić się z książką.

Książka, której fragmenty przeczytaliśmy to “Tofik i przyjaciele” autorstwa Agnieszki Kazały. Utwór opowiada o smoku z winogronka i jego przygodach z kotem Tofikiem.

Każda z grup po przeczytaniu narysowała swojego stworka, stworzyła o nim historię i nadała mu imię. Winiś i Winipot dalej towarzyszyły w zabawie, quizach i rozwiązywaniu krzyżówki. Dzieci musiały wykazać się wiedzą ze znajomości wierszy i bajek.

Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do czytania książek, odwiedzania biblioteki i pobudzenia wyobraźni. Książki są bardzo ważnym elementem, bo słowo pisane, czy tego chcemy, czy nie, automatycznie wpływa na naszą wyobraźnię i zmusza nas niejako do wizualizowania sobie tego, o czym właśnie czytamy.

Dziękujemy pani Annie Jackowskiej, stałej czytelniczce, która również przeczytała dzieciom fragment książki.

Tekst i foto M.B.