Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Telewizja w bibliotece!

Telewizja w bibliotece!

Na kolejnych pszczelarskich warsztatach edukacyjnych, które odbyły się w bibliotece gościliśmy Telewizję Polską z programu Agrobiznes, która kręciła program o warsztatach i o pracy Fundacji Kochajmy Pszczoły. TVP zbierała materiały o fundacji i bibliotece do programu  Agrobiznes TVP,  który będzie wyemitowany w programie pierwszym telewizji już za kilka dni o godzinie 12.10.

Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci w zakresie przyrody, ekologii oraz zdrowego odżywiania. Celem warsztatów było kształtowanie proekologicznej postawy dzieci, zwiększanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie, jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

Były to warsztaty w ramach programu „Dzieci i pszczoły” realizowane przez Fundację i dofinansowane przez PZU w ramach programu „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU” i budżet Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W warsztatach uczestniczyły dzieci, które wypoczywają w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie w ramach akcji „Wakacje blisko domu”. Książki towarzyszyły dzieciom w zajęciach, po które chętnie niektórzy sięgali.

Tekst M. B.

Foto M.B.