Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Sindbad w bibliotece w Duchnowie

28 sierpnia w Bibliotece w Duchnowie gościła pani Alina Więckiewicz z Teatru Królewskiego w Wilanowie. Aktorka przedstawiła przybyłym widzom wspaniały spektakl lalkowy pt. “Przygody Sindbada żeglarza” oraz poprowadziła warsztaty tworzenia wachlarzy.

Przygody Sindbada rozegrały się w bajkowej, kolorowej scenografii. Głównym bohaterem spektaklu był Sindbad, który wraz z wujem Tarabukiem mieszkał w Bagdadzie. Pewnego dnia, za namową Diabła Morskiego, Sindbad wypłynął w daleki świat. Od tej pory zaczął poznawać prawdziwą przygodę. Spotkał Konie Morskie, karły, szalonego starucha oraz piękną księżniczkę. Z tymi, a także z innymi postaciami, niekiedy z wspaniałymi, niekiedy z przerażającymi, miał właśnie do czynienia Sindbad. Czasem był w niebezpieczeństwie, a czasem poznawał uroki życia, zachwycał się podróżą oraz przygodą. Kiedy wracał do Bagdadu, miał już z sobą duży bagaż wspomnień i doświadczeń.

Morały zawarte w licznych przygodach Sindbada pokazały, że w życiu warto kierować się uczciwością, dobrem i prawdą.

Po spektaklu uczestnicy wykonali kolorowe wachlarze. Warsztaty pokazały bogatą wyobraźnię i zdolności plastyczne uczestników. Wykonane wachlarze były oryginalne, kolorowe i jedyne w swoim rodzaju.

Przedstawienie oraz warsztaty w bibliotece stały się wspaniałą okazją dla przybyłych widzów do zwrotu i wypożyczenia ciekawych książek.

Tekst : R. Sz.

Foto: R.Sz., M.B., M.K., A.R.