O przygodach Kazika w Wiązownie

Bibliotekę w  Wiązownie po raz kolejny odwiedzili uczestnicy akcji „Wakacje Blisko Domu”.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały  opowiadań z  książki  pt. ” Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Książka przedstawia historię Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy, przemierzył cały kontynent afrykański na rowerze. Została napisana na podstawie jego reportaży z tej wielkiej podróży w latach 1931-1936.

Podczas spotkania wspólnie rozwiązaliśmy tematyczną krzyżówkę oraz wykonaliśmy rower z materiałów recyklingowych. Nie lada gratką okazała się również możliwość przymierzenia afrykańskiego stroju z turbanem na głowę.

Dzięki wizycie w bibliotece nasi goście mogli poznać również inne książki autorstwa Ł. Wierzbickiego m.in. „Machiną przez Chiny”, „Ocean to pikuś” oraz publikację, którą opracował i wstępem opatrzył pt. „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Wszystkie książki dostępne są w naszych bibliotekach, dzieci z radością zadeklarowały chęć wypożyczenia ich do domu.

Dziękujemy za poprowadzenie warsztatów pani Patrycji Momot.

Tekst: M.K.

Foto: A.I., M.K.