Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Kochajmy pszczoły

W dobie wymierania owadów zapylających, edukacja najmłodszych to jeden z najważniejszych celów.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Kochajmy Pszczoły, w bibliotece w Wiązownie odbyły się warsztaty pszczelarskie. Uczestnikami warsztatów były dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wiązownie, biorące udział w akcji “Wakacje blisko domu”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od czytania przez dzieci książki pt. “Mam przyjaciela pszczelarza”. Opowiadanie doskonale wprowadziło dzieci w atmosferę dzisiejszego tematu.

Podczas warsztatów dzieci poznały świat pszczół, który jest bardzo ważnym elementem w świecie przyrody. Uczestnicy poznali funkcjonowanie pszczół, sposób dbania o nie przez człowieka, hierarchię w ulu oraz proces powstawania miodu, którego mogli na zakończenie skosztować.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z tymi niezwykle pożytecznymi owadami zwiększyło wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody oraz pomogło uzmysłowić najmłodszym, jak dużo zależy od tych wyjątkowych owadów w kwestii naszego istnienia.

Były to pierwsze warsztaty z cyklu spotkań w ramach programu “Dzieci i pszczoły” realizowanego przez Fundację Kochajmy Pszczoły dofinansowanego przez PZU w ramach programu “Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU” i budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Tekst: M.K.

Foto: M.K.,M.B., A.S.