Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Kicia Kocia” i zabawy czytelnicze z przedszkolakami :-)

To był radosny dzień dla przedszkolaków. W ramach Tygodnia Bibliotek do Gminnego Przedszkola w Zakręcie i Gminnego Przedszkola im. Misia Uszatka w Wiązownie przybyła bohaterka książek dla dzieci – Kicia Kocia wraz z panią Moniką Skikiewicz z “Bajanki”.

Kicia Kocia to bohaterka serii kwadratowych książek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Wraz z kotką dzieci uczą się np. gotować, grają na instrumentach, bawią się na placu zabaw, idą do lekarza, na basen, poznają policjanta i strażaka czy uczą jak zachować się, gdy burza zaskoczy nas poza domem.

Bajanka na podstawie wybranych historii o Kici Koci w nietypowy sposób zaangażowała dzieci do wspólnej zabawy, opowiadając przy tym ciekawostki związane z przygodami głównej bohaterki.

Na zakończenie spotkania Bajanka rozdawała dyplomy i prezenty, a dzieci mogły sfotografować się ze swoją ulubioną bohaterką.

Kicia Kocia zachęcała przedszkolaki do odwiedzania biblioteki i czytania książek – zwłaszcza tych opisujących jej niesamowite przygody.