Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Seniorzy przeszkoleni z internetu!

Kolejne szkolenia dobiegły końca. Chętni z Klubu “Senior+” i Dziennego Domu “Senior+” w Woli Karczewskiej wzięli udział w programie grantowym dla gmin – Ja w internecie – Programie szkoleniowym w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych.

Ja w internecie to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych

Program Ja w internecie zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin. Celem programu jest również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.

Nasi seniorzy jako początkujący użytkownicy przeszli kurs wprowadzający w zakresie obsługi komputera, korzystania z internetu, obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w życiu codziennym. Istotnym elementem szkoleń było przygotowanie uczestników do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych).

Brawo Seniorzy, jesteście wspaniali, wasze zaangażowanie i chęć poznania internetu była dla mnie bardzo budująca.

Tekst i foto  M.B.