Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Z piratami do Egiptu!

13 marca w Bibliotece w Duchnowie zagościły aktorki ze Studia teatralnego KRAK-ART z przedstawieniem „Piraci i skarb pustyni”.

Jedną z głównych bohaterek spektaklu była gadatliwa i rezolutna dwunastoletnia Kostka, która trafia na statek piracki dowodzony przez Kapitan Kornelię. Wspólnie wyruszyli do Egiptu, by znaleźć skarb ukryty gdzieś nad Nilem. Podróż była piękną i pełną niebezpieczeństw przygodą dla obu bohaterek. Na swojej drodze spotykały wiele barwnych postaci, m.in. przekupkę, cygankę, a nawet mumię.

W przedstawieniu pojawiły się wątki edukacyjne; dzieci dowiedziały się jak wygląda Afryka, gdzie leży pustynia Sahara i Nil, do czego służy kompas, jak porozumiewają się wieloryby…   Dzieci usłyszały dużo piosenek żeglarskich oraz wzieły udział w różnych tańcach. Nie zabrakło również elementów grozy – straszna pani Kapitan na początku zrabowała widzom klejnoty. Na szczęście na zakończenie zrozumiała swoje złe zachowanie i cała przygoda skończyła się szczęśliwie.

Morałem tej opowieści było to, że najważniejszym skarbem jest serce i przyjaźń, które nasze bohaterki mogą sobie nawzajem ofiarować.

Przedstawienie w bibliotece stało się doskonałą okazją dla licznie przybyłych widzów do wypożyczenia ciekawych książek oraz założenia kart czytelniczych.

Tekst: M.D.

Foto: M.K, M.D.