Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Robot Photon wśród książek

Kodowanie, programowanie jest uważane za tzw. „trzeci język”, który – oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego – warto znać, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Choć nie każde dziecko zostanie programistą w przyszłości, podstawy programowania warto poznać, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Programowanie rozwija logiczne myślenie, uczy skutecznie rozwiązywać problemy, podnosi kompetencje w zakresie technologii, a przy tym jest znakomitą zabawą.
Za nami pierwsze warsztaty z kodowania w bibliotece, które będziemy kontynuować!

Prowadzący przybliżył uczestnikom warsztatów podstawy programowania, wykorzystując do tego roboty Photon oraz grę, która umożliwiła przeprowadzenie ciekawych zajęć przy użyciu tabletów, w formie zabawy i z elementami rywalizacji.

Roboty Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, którą można wykorzystać do pracy z dziećmi już od 5. roku życia i stopniowo zwiększać poziom trudności.

Na zakończenie mimo wielkiej fascynacji robotami dzieci wypożyczyły książki, bo przecież książka to nieśmiertelna zabawka!

Tekst: M.K.

Foto: A.R., M.K.