Spotkanie z Zygmuntem

W czwartkowe przedpołudnie w bibliotece w Wiązownie odbyły się warsztaty weterynaryjne ze skunksem Zygmuntem w roli głównej. Wzięli w nich udział uczestnicy zajęć w ramach akcji „Ferie Blisko Domu”.

Warsztaty poprowadziła pani Ania z kliniki weterynaryjnej „Uprzejmy Łoś”. Dzieci niecierpliwie czekały na spotkanie ze zwierzątkiem. Dowiedziały się m.in. gdzie żyją, czym się odżywiają, ile ważą i, że są łatwo rozpoznawalne po gęstym, czarno-białym futrze, czarnymi i białymi pasami ciągnącymi się wzdłuż grzbietu do ogona. Każdy z uczestników mógł dotknąć kilkumiesięczne zwierzątko, które było bardzo ospałe, bo zimą jest ono mało aktywne i potrafi przespać nawet 16 godzin w ciągu doby.

Kolejne warsztaty odbyły się w Domu Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej.

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Woli Karczewskiej mieli okazję spotkać się z tym wyjątkowym zwierzątkiem.

Seniorzy z Klubu Senior + również poznali skunksa Zygmunta.

Tekst: T.N., M.K.

Foto: M.K., K.M., J.N.