Mali odkrywcy w bibliotece w Wiązownie

Za nami kolejny dzień ferii, podczas którego mali odkrywcy ze szkoły podstawowej z Malcanowa wyruszyli w świat wyobraźni i zabawy z eksperymentami. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę z dziedziny fizyki i chemii. Podczas spotkania dowiedziały się i zobaczyły, czym jest m.in. ciekły azot, czy jest to substancja zimna, czy gorąca. Poznały tajemnicę kurczenia i rozszerzania się powietrza, miały  przyjemność skosztowania zamrożonych w ciekłym azocie pianek, które smakowały znakomicie.

W drugiej części spotkania dzieci zapoznały się z księgozbiorem oraz dowiedziały się skąd się biorą książki w bibliotece i na jakich zasadach można je wypożyczać.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym czytaniem książki autorstwa Jana Wróbla pt. “Nie było telefonów?”. Lektura wywołała niemałe zaskoczenie wśród słuchaczy co utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że warto czytać książki!

Tekst i foto: M.Kopka