Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Warsztaty w Duchnowie. Proces powstawania książki

Dzisiaj w Bibliotece w Duchnowie odbyły się kolejne spotkania w ramach akcji „Ferie Blisko Domu”. Uczestnikami warsztatów były dzieci ze szkoły podstawowej w Zakręcie.

Rozpoczęliśmy od gościnnego spotkania z instruktorem warsztatów muzycznych w GOK w Wiązownie – panem Romanem Sadowskim i jedną z jego uczennic, niezwykle utalentowaną Natalią. Dzieci uczyły się śpiewać polską wersję „Jingle bells”. Wyszło świetnie – tym bardziej, że za oknem zaczął prószyć śnieg! Każdy mógł zaśpiewać do mikrofonu i spróbować swoich sił na gitarze.

Następnie odbyły się warsztaty z panią Joanną Tyluś- Malak z wydawnictwa „Kurza Stopka”. Dzieci miały okazję zobaczyć kilka rodzajów książek, poznały różne techniki ilustracji, a także proces powstawania książki: począwszy od pomysłu, poprzez przelanie go na papier, wydruk i zszycie. Każdy mógł zrobić własną mini publikację! W ruch poszła wyobraźnia, kredki, ołówki, długopisy, kolorowe kartki, stempelki i naklejki. Dzieci mogły skorzystać również z wykrojników z ciekawymi wzorami oraz ręcznej prasy drukarskiej, na której kiedyś drukowano ulotki.
Uczestnicy wykazali się nie lada pomysłowością i zręcznością, powstały wspaniałe prace.

Każdy na koniec otrzymał pięknie ilustrowaną książeczkę, wydaną przez panią Joannę Tyluś Malak.

Tekst i foto: M. Dymowska