Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zapraszamy na “Wspólne ubieranie choinki”

W imieniu organizatorów zapraszamy na wydarzenie  „Wspólne ubieranie choinki”, które odbędzie się w niedzielę (9 grudnia br.) w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie. Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 13.00.

Aby umilić czas rodzinom, które licznie przybywają wspólnie ubierać wiązowską choinkę, przewidzieliśmy liczne atrakcje: zabawy z animatorami, Fabryka Elfów czyli wielka fabryka ozdób świątecznych, przywołanie oraz wizyta Świętego Mikołaja, rozstrzygnięcie konkursu na „EKO – ozdobę choinkową”, kurs na prawdziwego pomocnika Świętego Mikołaja, kiermasze świąteczne, słodki poczęstunek przygotowany przez Seniorów, spotkanie z kominiarzami z Krajowej Izby Kominiarzy, którzy przygotują pokaz edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa.

W organizację tego wydarzenia angażują się instytucje z obszaru gminy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, Wolontariusze z Gminnego Centrum Wolontariatu, Oświata Gminna, Stowarzyszenia działające na terenie gminy.

Tym wydarzeniem zainaugurujemy kolejną edycję akcji „Świąteczna Radość Pomagania”. Co roku wybieramy małego bohatera, do pomocy któremu namawiamy mieszkańców naszej gminy. W tym roku naszym bohaterem będzie Hania Gieparda. Hania ma prawie dwa lata. Ze swoimi rodzicami mieszka w Czarnówce. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. To poważna, zagrażająca życiu choroba, często nazywana genetycznym mordercą dzieci. Na skutek nieprawidłowej pracy komórek w rdzeniu kręgowym, które powinny przekazywać bodźce ruchowe do mięśni, dochodzi do ich zaniku. Zanikają również mięśnie odpowiedzialne za przełykanie i oddychanie. Chorzy na SMA1 w szybkim czasie tracą możliwość ruchu – są leżący, tracą możliwość samodzielnego oddychania i przełykania, wymagają 24-godzinnej opieki.

Podczas wydarzenia w Gminnym Parku Centrum poznamy Hanię oraz poprzednich bohaterów akcji Członków Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy!”, Teosia Górskiego, Rysia Nawrockiego.

Jak tylko zapadnie zmrok, przy dźwiękach kolędy, rozbłysną sztuczne ognie i nastąpi zapalenie światełek na wiązowskiej choince. Będzie nam miło spotkać się z Państwem w tym czasie, wspólnie kolędować i złożyć sobie wzajemnie bożonarodzeniowe życzenia.

 

Ważnym elementem wydarzenia jest Konkurs na “EKO – ozdobę choinkową”. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas wydarzenia. Poniżej znajduje się Regulamin oraz Karta Zgłoszeniowa.

Szczegóły na stronie: http://gok-wiazowna.pl/e/wspolne-ubieranie-choinki.html

info: GOK Wiązowna