Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Listopadowe Dni Kultury

Listopadowe Dni Kultury organizowane już po raz trzeci przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie tradycyjnie zgromadziły dużą  liczbę uczestników.

W związku z wyjątkowym jubileuszem 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenia były o tematyce patriotycznej.

Pomimo że pierwszy dzień rozpoczynający nasz bajkowy maraton nie został zrealizowany zgodnie z planem to przybyli goście wykorzystali aktywnie czas na integrację oraz rozmowy o literaturze. W tym dniu również wielu czytelników skorzystało z możliwości wypożyczenia książek.

W sobotnie popłudnie dzieci podczas spektaklu poznały “Przygody Bociana Klekosława” , a tuż po przedstawieniu licznie odwiedziły bibliotekę gdzie wspólnie z rodzicami wybrały sobie wiele lektur na długie jesienne wieczory. Przybyło nam również wielu nowych czytelników.

Niedzielny spektakl pt. “Ziuk Piłsudski. Odzyskana wolność ”  był szczególnie patriotyczny,  aktorzy zaprezentowali kilka scen z życia Józefa Piłsudskiego.

Po spektaklu w drodze losowania wyłoniliśmy kilku zwycięzców, którzy stali się posiadaczami książek o tematyce patriotycznej.

Na zakończenie uczestnicy pod kierunkiem instruktorów GOK wykonali prace plastyczne z motywem patriotycznym.

Tekst: M.K.

Foto: M.K., P.S.