Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Warsztaty twórczego pisania w Duchnowie

W ramach projektu „Wspólny mianownik 5.0” realizowanego przez Stowarzyszenie KONCENTRAT, 11 października w Bibliotece w Duchnowie odbyły się warsztaty z twórczego pisania, poprowadzone przez panią Aleksandrę Rzążewską.

Na zajęciach gościliśmy klasę 3 gimnazjalną ze szkoły w Brzezinach oraz  klasę 7 ze szkoły z Zakrętu. Młodzież bawiła się anagramami, odkrywała znaczenie słów już nieużywanych i zapomnianych, wspólnie omówiła rodzinę typowego Janusza i Grażyny. Rozmawiano o zawiłościach języka polskiego, o zachodzących w nim zmianach, współczesnych skrótach i nowych słowach.

Warsztaty spodobały się wszystkim; zarówno uczniom, którzy lubią czytać, jak i tym, którzy lubią rozmawiać i pisać, a także tym, którzy w ogóle nie lubią lekcji języka polskiego.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów “Koncentrat” przy współfinansowaniu Narodowego Centrum Kultury. Po więcej informacji i ciekawych projektów zapraszamy na stronę projektu: www.wspolnymianownik.pl oraz www.koncentrat.org.pl.

Tekst: M.D.

Foto: M.D., M.K.