Nieobojętni

W ramach projektu Stowarzyszenia Auschwitz Memento z Oświęcimia w Bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie autorskie z pokazem filmu pt. „Nieobojętni. Zapomniani bohaterowie”  w reż. Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla.

Film „Nieobojętni” jest dokumentem historii działań Armii Krajowej, zwykłych mieszkańców Oświęcimia i okolic niosących ofiarną pomoc więźniom KL Auschwitz. Atrakcyjne zdjęcia lotnicze, dramatyczne sceny z malowniczymi obrazami Ziemi Oświęcimskiej oraz emocjonalna muzyka pozwoliły widzom przeżyć opowiadaną historię z pełnym zaangażowaniem i refleksją.

Uczniowie ósmych klas Szkoły Podstawowej w Wiązownie z zainteresowaniem obejrzeli film, w którym oprócz zawodowych aktorów wystąpili potomkowie tych, których dotknęła bezpośrednio opowiadana historia.

W Bibliotekach w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie będzie dostępna książka “Niezłomni z oddziału Sosienki” autorstwa Marcina Dziubka.

Zachęcamy do lektury.

Tekst: A. I.