Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Tęczowe wierszyki w Bibliotece w Gliniance

Wizyta przedszkolaków z Zabawnego Kącika i Karolka w bibliotece w Gliniance była okazją aby zapoznać się z twórczością Barbary Gąski, lokalnej autorki książek dla dzieci. Motywem przewodnim spotkania była tęcza. Dzieci chętnie i z zaangażowaniem odpowiadały na pytania stawiane przez autorkę.

Barwne opowieści, o tym skąd się bierze tęcza, o charakterze i kolorystyce barw w otaczającym nas świecie, ubogaciły spotkanie. Dzieci poznały Weronikę bohaterkę książki pt. “Tęczowe wierszyki z przedszkola Weroniki”, która towarzyszyła im w pracach plastycznych. Powstały piękne rysunki, których główną bohaterką była tęcza.

Barbara Gąska napisała jeszcze jedną książkę dla dzieci pt. “Trzy bajki dla wnusia czwarta dla dziadziusia”. Autorka chętnie włącza się w akcje charytatywne, przeznaczając dochód ze sprzedaży dla potrzebujących dzieci.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do zapoznania dzieci z biblioteką, księgozbiorem dla dzieci i nauką jak wypożycza się książki. Każde dziecko znalazło coś dla siebie i zapragnęło wyjść z biblioteki z książką. Bardzo zachęcamy rodziców, aby odwiedzali nas jak najczęściej razem ze swoimi pociechami, gdyż jest to świetny kapitał na całe życie.

Tekst: M.B.

Foto: M.B., A. I.