Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z matematykami

W poniedziałkowe popołudnie 22 października br. w bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Skurą i Michałem Lisickim autorami niezwykłej książki  pt. “Gen Liczby”.

Eksperci w dziedzinie edukacji matematycznej w prosty sposób wytłumaczyli przybyłym rodzicom i nauczycielom jak codzienne aktywności przyczyniają się do rozwoju umysłowego, jak pokierować uwagą dziecka tak, by zauważyło to, co ważne z matematycznego punktu widzenia.

W bardzo niezwykle sympatycznej atmosferze uświadomili słuchaczom, że matematyka jak mało która nauka uczy przede wszystkim myśleć, dlatego tak ważne jest, żeby dziecko z radością wkraczało w świat pojęć matematycznych.

Zachęcamy wszystkich zaangażowanych rodziców i nauczycieli do lektury książki „Gen liczby”, która prezentuje pomysł na edukację matematyczną małego dziecka oraz pomoże dorosłym zrozumieć, jak rozwija się myślenie matematyczne.

Autorzy w tej publikacji podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę, aby dzieciństwo dobrze zaowocowało wtedy, kiedy przyjdzie czas na regularną edukację matematyczną. Tłumaczą, jak codzienne aktywności przyczyniają się do rozwoju umysłowego, jak pokierować uwagą dziecka tak, by zauważyło to, co ważne z matematycznego punktu widzenia.

Wydarzenie zorganizowane przy współpracy z Wydawnictwem Mamania.