Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

ROZMOWY Z MIRABELKĄ – czyli zależy gdzie ucho przyłożyć

Warsztaty na podstawie książki Cezarego Harasimowicza: „ Mirabelka“

„Mirabelka“ – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.“

Warsztaty zaczniemy od zapoznania się z główną bohaterką książki, która stała się niezwykłym świadkiem historii Warszawy, czyli tytułową Mirabelką. Wysłuchamy fragmentów książki w interpretacji Grażyny Wolszczak, poszukamy kolejnych bohaterów powieści w zakamarkach biblioteki. Będą rozmowy na ważne tematy związane z wojną, gettem, powstaniem i bohaterami tamtych czasów. Zobaczymy jak zmieniała się Warszawa przez prawie 100 lat historii.

W końcu dowiemy się, kim jest autor “Mirabelki…”, kto i co zainspirowało go do napisania powieści oraz poznamy prawdziwe losy drzewka. Każdy uczestnik będzie mógł się przyłączyć do powstania mirabelki, dającej owoce miłości.

Warsztaty zakończy słodki poczęstunek z mirabelkowym oczkiem.

Prosimy o zapisywanie się na warsztaty, ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie realizowane jest w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl).