Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Otwarty Dzień w Dziennym Domu ”Senior+”

15 październik  był  Dniem  Otwartym w Dziennym Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej.

Była więc okazja do spotkania z  Seniorami  z naszej gminy. Byli Seniorzy, młodzież, dzieci. Nie zabrakło władz samorządowych : Wójta Gminy – Janusza Budnego, Zastępcy Wójta Tomasza Kostyry, Sekretarza Gminy Anny Rosłaniec, dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzaty Łysik, dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna Marzeny Kopki. Seniorów i zaproszonych gości powitała Dyrektor Domu „Senior+” Krystyna Motyka, po czym nastąpiły  prelekcje: dietetyka  na temat zdrowej diety,  policji o bezpieczeństwie i adwokata o  prawach dla Seniora.  Wzruszającym punktem uroczystości był  film  „To mój dom” w reżyserii Krystiana Herncisza.

W programie artystycznym wystąpili :  Seniorzy  DD „Senior+”, „Raz na Ludowo – Duet folklorystyczny  /DDP Caritas z Falenicy, chór „Akolada” po kierownictwem Grażyny Kilbach.

Biblioteka  w Wiązownie miała przyjemność uczestniczyć w tak ważnym dla naszych Seniorów dniu. Na stoisku biblioteki  można było obejrzeć i poczytać archiwalne numery   „Powiązań”, wypożyczyć audiobooki, książki  na temat  m.in. zdrowia, higieny i  pierwszej pomocy. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa zdjęć z ostatniego spotkania z Seniorami w bibliotece w Gliniance.

Seniorzy  i wszyscy chętni  mogli uczestniczyć  w warsztatach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

W trakcie spotkania wszyscy obecni na uroczystości byli częstowani przez  wolontariuszy  poczęstunkiem przygotowanym przez  Seniorów.

Na zakończenie po  smakowitych posiłkach  był czas na taniec pod okiem instruktora Szkoły Tańca „Fast-Step”.

Wszystkim dopisywały humory i uśmiechy na twarzach co świadczyło, że nasi Seniorzy byli  szczęśliwi i zadowoleni  i, że takie spotkania są niezwykle potrzebne.

Tekst: T.N.

Foto: M.D.