Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zajęcia z Lego Robotyki w Duchnowie!

Dobiegła końca I edycja zajęć z Lego Robotyki.  Były to niesamowite zajęcia rozwijające u dzieci pomysłowość i wyobraźnię przestrzenną. Aby ożywić robota – zwierzę, zbudowanego z zestawów RoboKids uczestnicy musieli skorzystać z napisanego przez siebie programu, który powstał poprzez złożenie obrazkowych kart (systemu obrazków, które dzieci dopasowywały do danego robota). Wzbogacone były one o specjalne elementy, jak silniki, czujniki, diody, kostka CPU (mózg robota). W ten sposób nadały robotowi określone właściwości np. ruch czy dźwięk. W czasie zabawy powstały np. ważka, która ruszała skrzydłami, żyrafa, żaba i wiele innych ciekawych robotów. Super zabawa i cenna nauka!

Takie programowanie ma na celu wyrobienie w dziecku prostych nawyków myślenia przyczynowo – skutkowego. Robot wyda dźwięk, jeśli pojawi się pod nim obrazek z nutką lub poruszy się, jeśli pojawi się obrazek ukazujący ruch silnika.

Jeżeli zbierze się grupa to od września ruszy kolejna edycja zajęć z Lego Robotyki.

Co tygodniowe spotkania w bibliotece były też świetną okazją do obcowania z książką i wypożyczenia jej do domu. Przybyło nam czytelników!