WiązLove z biblioteką

Organizowany co roku  piknik rodzinny WiązLove   jest dla nas okazją do  popularyzacji książki i czytelnictwa  poza murami biblioteki. Nie zabrakło stoiska z książkami. Była możliwość założenia karty bibliotecznej  i wypożyczenia książek.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się  prezentowane  pozycje  o  tematyce historycznej  dla dzieci  i młodzieży  związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.  Zainteresowani lokalną historią mieli   możliwość  zakupienia  książek  „Gmina Wiązowna-leksykon krajoznawczy”, “Gmina Wiązowna-przeszłość i teraźniejszość”. „Nad Mienią i Świdrem” oraz   “Historia Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wiązowna”.

Każdy kto chciał  obejrzeć,  czy poczytać książkę, mógł to zrobić na leżakach  rozstawionych przy stoisku biblioteki. Najmłodsi odwiedzający nasze stoisko otrzymywali zakładki i  breloczki, mogli  pobawić się kolorowymi chrupkami tworząc z nich różne ciekawe formy.

Niebywałym zainteresowaniem cieszyła się  „foto-zakładka”. Każdy bez względu na wiek  mógł  zrobić  sobie  zakładkę  do książki ze zdjęciem  z wykorzystaniem  różnych  rekwizytów.

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy do bibliotek.