Rozmowy o książkach

Spotkanie autorskie w bibliotece w Gliniance z Pawłem Beręsewiczem, było kolejnym z cyklu spotkań –  w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Uczniowie klas – IV I VI z miejscowej szkoły mieli okazję poznać twórczość autora wielu książek, opowiadań oraz wierszy dla dzieci i młodzieży. Pisarz jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, „Guliwera” i PTWK. Jego książki charakteryzują się celnym dowcipem, trafnością spostrzeżeń oraz zaskakującymi zwrotami akcji. Paweł Beręsewicz opowiedział dzieciom o swojej dotychczasowej pracy i swych osiągnięciach, po czym zapraszał chętnych na pogawędkę o literaturze przy wyimaginowanej kawie i herbacie.

Podczas rozmowy z twórcą, młodzi czytelnicy wykazali się dużą elokwencją i humorem. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń i niewątpliwie zachęciło wielu uczniów do czytania książek.

Tekst i foto: Dorota Milewska