Nagroda im. Kierbedziów dla Janusza Budnego – Wójta Gminy Wiązowna

Nagroda im. Kierbedziów została ustanowiona przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy, na cześć fundatorów jej zabytkowej siedziby.
Przyznawana jest przez specjalne kolegium Biblioteki na Koszykowej w pięciu kategoriach:

praca z młodym czytelnikiem, pielęgnowanie tożsamości regionalnej, internetowy wizerunek biblioteki publicznej, działalność na rzecz bibliotek publicznych w powiecie, samorządy przyjazne bibliotece.

Laureaci Nagrody to współcześni „Kierbedziowie” – osoby i instytucje (biblioteki) szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz książki i czytelnictwa oraz zasłużone dla rozwoju bibliotekarstwa na Mazowszu.

28 maja podczas  tegorocznej gali w Teatrze Syrena nagrodę w kategorii “Samorząd przyjazny bibliotece” otrzymał Pan Janusz Budny – Wójt Gminy Wiązowna.

Zasłużoną nagrodę otrzymał za powołanie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, współpracę z Bibliotekami Gminnymi, wspieranie i dostrzeganie potrzeb Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna.

Gratulujemy i życzymy dalszej, tak owocnej współpracy!