FERIE BLISKO DOMU Z BIBLIOTEKĄ

• 15 stycznia (poniedziałek) spotkanie z “Karawaną opowieści”. Bajarze zabiorą nas w podróż w głąb siebie w poszukiwaniu czegoś ciekawego, niezwykłego, ważnego, przy dźwiękach muzyki wysłuchamy polskich baśni.

godz. 9.00 biblioteka w Wiązownie

godz. 11.00 biblioteka w Gliniance

wstęp wolny

• 17 stycznia (środa) spektakl “Królowa śniegu” w wykonaniu aktorów z Teatru Art-Re z Krakowa

godz. 18.00 biblioteka w Wiązownie

wstęp wolny

• 25 stycznia (czwartek) spotkanie z “Karawaną opowieści”- opowieści Indian z Ameryki Północnej

godz. 13.00 biblioteka w Wiązownie

wstęp wolny

• 25 stycznia (czwartek) warsztaty naukowe – “Kwasy i zasady”– podczas warsztatów dzieci będą miały okazję wcielić się w małych chemików przyglądając się kwasom i zasadom. Wykonają więc kilka wesołych i kolorowych eksperymentów, których celem jest pokazanie, że istnieją różne związki chemiczne oraz zwrócenia uwagi na różnice między nimi. Dlatego też wspólnie z małymi naukowcami wykonamy eksperymenty z suchym lodem, stworzymy prawdziwy wskaźnik pH oraz zbadamy działanie magicznego atramentu.

godz. 18.00 biblioteka w Gliniance

obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona – 10 osób, wstęp 10 zł

• 27 stycznia (sobota) Bal Karnawałowy organizowany wspólnie z sołectwem Duchnów

Zabawa przy muzyce na żywo, konkursy z mini nagrodami oraz słodki poczęstun