Ferie z “Karawaną opowieści”

Pierwszy dzień ferii w bibliotece w Wiązownie i Gliniance rozpoczęliśmy z  bajarzami  z grupy „Karawana Opowieści”. Opowiadacze przenieśli uczestników akcji “Ferii Blisko Domu” w niezwykły świat baśni. Dzieci z uwagą wysłuchały informacji o instrumentach, które przywiozła ze sobą Katarzyna Płocińska. Był to zbiór niezwykłych przyrządów do grania, wśród których była kalimba, drumla, bendir i tank drum. Przy dźwiękach muzyki gawędziarz Szymon Góralczyk snuł opowieści m. in. o tajemnicach ukrytych w niedostępnych głębinach wód, o królowej Juracie zakochanej w rybaku. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie brali udział w dyskusji i bawili się wraz z prowadzącymi.

Zasłuchani w opowieści bajarza byli zdziwieni, że tak szybko minął czas. To spotkanie z pewnością będzie zachętą do samodzielnych poszukiwań i do sięgnięcia po książki z opowieściami, których nie brakuje w naszych bibliotekach.

Tekst: Dorota Milewska

Foto: T.N., D. M., M. K.

Na spotkanie do biblioteki w Wiązownie przyjechały dzieci ze szkoły z Malcanowa, Zakrętu i Wiązowny.

Do biblioteki w Gliniance zaprosiliśmy uczestników “Ferii Blisko Domu” z miejscowej szkoły.