I Dzień Seniora w Gminie Wiązowna

26 października  br. w Domu Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej odbył się I Dzień Seniorów w Gminie Wiązowna. Organizatorem wydarzenia była Gmina Wiązowna oraz Dzienny Dom “Senior Wigor” z ogromnym zaangażowaniem wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Radiówku.

Wydarzenie miało charakter ogólnodostępny, więc każdy mieszkaniec gminy mógł wziąć w nim udział. Program wydarzenia składał się z części edukacyjnej i artystycznej był bardzo atrakcyjny i jednocześnie wzruszający.

W tym dniu personel Dziennego Domu “Senior – Wigor”,Gminny Ośrodek Kultury a także Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna przygotowali swoje stoiska z ofertą dla uczestników wydarzenia. Była możliwość pomiaru ciśnienia, sprawdzenia poziomu cukru oraz bliższe poznanie coraz powszechniej stosowanej aromaterapii. Na stoisku Gminnego Ośrodka Kultury można było pomalować farbą kredową drewniane ozdoby. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna w tym dniu oferowała możliwość założenia karty bibliotecznej, z czego kilka osób skorzystało. Przygotowaliśmy również bogatą ofertę nowości wydawniczych zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz audiobooki i książki z dużymi literami, są to książki wyjątkowe, drukowane niespotykaną w większości książek dużą i bardzo czytelną czcionką. Duże Litery to specjalne wydania książek nie tylko dla osób starszych ale również dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom.

Uroczystość Dnia Seniorów była również świetną okazją do kontynuacji akcji #KręcimydlaTeosia.

Szczegółowa relacja z wydarzenia na stronie Dziennego Domu “Senior – Wigor” pod linkiem: