Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna na 100-leciu OSP Glinianka.

27 sierpnia Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna uczestniczyła w Pikniku z okazji jubileuszu 100-lecia OSP Glinianka. Biblioteka przyłączyła się do akcji „RAZEM POMÓŻMY TEOSIOWI”– organizując kiermasz książek. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Pod hasłem „Kręcimy dla Teosia” sprzedawane były książki, z których zysk przeznaczony był na leczenie Teodora Górskiego. Wiele razy chłopczyk wraz z rodziną odwiedzał nasz „kącik biblioteczny” chętnie pozując do zdjęć.

W związku z jubileuszem OSP – na naszej wystawie prezentowany był album wydany przez bibliotekę – „Historia Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wiązowna 1917-2017” autorstwa J. Filimonow i E. Piwek.

Jubileuszowa uroczystość obfitowała w wiele atrakcji m.in. koncert zespołu Strachy Na Lachy, stoiska artystyczne i rękodzielnicze, konkurs „sójki glinieckiej” , pokaz sprzętu strażackiego a na zakończenie – fajerwerki.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli konto Teosia.

tekst: Dorota Milewska

foto: Marzena Kopka, Teresa Naperty