“Bezpieczny świat” w bibliotece!

W wakacyjne popołudnie 24 sierpnia w bibliotece w Duchnowie spotkaliśmy małą mieszkankę planety Totitu o imieniu Tuti, która razem z naszymi widzami wyruszyła w kosmiczną podróż. Przypadkiem trafiła na planetę Ziemia i wraz z dziećmi poznała zasady bezpieczeństwa. Przedstawienie w wykonaniu aktorów z teatru “Urwis” z Krakowa było świetnym  przypomnieniem podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w ruchu ulicznym oraz podczas zabaw.

Na zakończenie artyści zachęcili dzieci do wypożyczenia książek, z czego wielu czytelników skorzystało. Gorąco zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania naszych bibliotek w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie. Niebawem na półkach pojawią się kolejne nowości wydawnicze zakupione z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozyskane w ramach “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Tekst i foto: Marzena Kopka