Głośne czytanie w bibliotece w Wiązownie

W dniach od 3-10 czerwca obchodzony jest w tym roku XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”.

Z tej okazji bibliotekę w Wiązownie odwiedziła grupa przedszkolaków z Gminnego Przedszkola im. Misia Uszatka. Dzieci zostały zaproszone do biblioteki na głośne czytanie. Z zainteresowaniem wysłuchały przygód Tatusia Muminka z opowiadania pt” Tatuś Muminka na rybach”, przygód małego żółwika z książki pt” Franklin i książka z biblioteki” oraz opowiadania pt „Z piaskownicy w świat!”. Dodatkową atrakcją były zabawy plastyczne kolorowymi chrupkami, piaskiem , kolorowankami . Niesamowitą frajdę sprawiła dzieciom maszyna do pisania, przy której mogły wykazać się znajomością literek. W radosnych nastrojach opuściły bibliotekę z własnoręcznie wykonanymi pracami.

Tekst i foto: Teresa Naperty