7-15 maja – Tydzień Bibliotek

Rozpoczął się XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Do 15 maja br. będzie można uczestniczyć w wydarzeniach promujących czytelnictwo także w gminie Wiązowna. Organizatorem spotkań autorskich, warsztatów i imprez czytelniczych na terenie naszej gminy jest Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Zapraszamy do bibliotek w Wiązownie, Gliniance i Duchowie!

8 maja 2017

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, redaktorem, biografistą, autorem książek dla dzieci, podróżnikiem.

10:30 Biblioteka w Wiązownie

12:00 Biblioteka w Duchnowie

19:00 Biblioteka w Wiązownie. Spotkanie na podstawie książki “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”

9 maja 2017

9:00 Biblioteka w Gliniance. Spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gliniance, na podstawie książki “Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”

drzewo

10:30 Dom Kultury nad Świdrem w Woli Karczewskiej. Spotkanie na gimnazjalistów i dorosłych “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”

rowerem

10 maja 2017

19:00 Biblioteka w Duchnowie. Warsztaty czerpania papieru.

11 maja 2017

12:00 Biblioteka w Gliniance. Zajęcia czytelnicze

14 maja 2017

15:00 I Piknik Czytelniczy w Wiązownie, plac przed Biblioteką Publiczną w Wiązownie.

W programie, m.in.: eksperymenty naukowe, spotkanie z Laurą Łącz, aktorką i autorką książek dla dzieci, bajkowe gry i zabawy prowadzone przez Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu Radiówek, możliwość wypożyczenia książek oraz założenia karty, ognisko przy muzyce na żywo.

15 maja 2017

9:00 Warsztaty. Historia Starożytności. Biblioteka w Wiązownie