Historia hieroglifów – lekcja biblioteczna w Wiązownie

8Dnia 6 kwietnia w bibliotece w Wiązownie odbyła się lekcja biblioteczna na temat historii hieroglifów. Poprowadziła ją radna gminy Wiązowna Magdalena Koczorowska-Szlassa. W lekcji uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej z Wiązowny – klasa 2 C i 3 A ze swoimi opiekunkami. Pani Magda w oparciu o prezentację multimedialną ciekawie przedstawiła i opowiedziała dzieciom o najstarszym piśmie starożytnego Egiptu „hieroglifach”. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają hieroglify, którego znaki miały formę małych obrazków, przedstawiających m.in. ludzi, rośliny, ptaki, zwierzęta, narzędzia pracy. Pokazała uczniom tzw. „kartusze” czyli ramki otaczające hieroglify, których używano do zapisu najważniejszych imion królewskich. Dla urozmaicenia druga część lekcji poświęcona była zajęciom praktycznym. Uczniowie mieli możliwość napisania swojego imienia hieroglifami, a następnie wspólnie z Panią Magdą je odczytywały.

Lekcja biblioteczna dostarczyła dzieciom wiele ciekawych wiadomości, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat historii pisma.

Tekst i foto: Teresa Naperty / kontakt@bibliotekawiazowna.pl