Ferie Blisko Domu z książką w Wiązownie

W dniu 22 i 23 lutego br. w bibliotece w Wiązownie odbyły się spotkania, w których wzięły udział dzieci uczestniczące w zajęciach „Ferie Blisko Domu” i dzieci z przedszkola „Misia Uszatka z Wiązowny. Tematem przewodnim obu spotkań była Straż Pożarna. Na przedszkolaków czekała niespodzianka – miały możliwość rozpakowania nowo zakupionych książek. Uczyniły to z ogromnym zapałem, ponieważ znajdowały się w nich książki dla dzieci , m.in. o Straży i Strażakach.
Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, że w tym roku mija 100 lat istnienia gminnej Straży Pożarnej i, że biblioteka włącza się się w obchody jubileuszowe poprzez zajęcia i zabawy z książką. Dzieci z uwagą wysłuchały historii powstania naszej Straży Pożarnej napisanej wierszem przez miejscową poetkę Panią Katarzynę Kępińską oraz opowiadania „pt ”Jak Wojtek został strażakiem” – historii o siedmioletnim chłopcu, który marzył by zostać strażakiem. Książka ta uczy, że warto podążać za marzeniami , że jako małe dzieci też możemy podejmować mądre i trafne decyzje i spełniać swoje najskrytsze marzenia. Na zakończenie chętnie malowały ilustrację do wysłuchanej książki.

Ferie z książką

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty