Ciekawski George w Gliniance

14 grudnia br. w Bibliotece Publicznej w Gliniance odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, w których udział wzięły dzieci z dwóch glinieckich przedszkoli: “Karolka” i “Zabawnego Kącika”. Spotkanie, podczas którego przedszkolaki m.in. wysłuchały audiobooka wraz z pokazem ilustracji na ekranie oraz obejrzały film, było tematyczne związane z postacią Georga – bardzo ciekawskiej małpki, bohatera serii książeczek dla dzieci. Warsztaty “Jestem ciekawski – wszystko mnie interesuje”, które poprowadziła Anna Uszyńska, były także okazją do zakupu książeczki “Ciekawski George w bibliotece”. Książka wydana w Polsce we wrześniu 2016 roku zachęca dzieci do odwiedzania bibliotek i aktywnego z nich korzystania.

Ciekawski George

Ciekawski George – to bohater serii książek autorstwa Margret i Hansa Rey, zaliczanych do klasyki amerykańskiej literatury dla dzieci, które od 75 lat bawią i uczą. Od kilku lat jest też znany dzieciom w Polsce zarówno z książek jak i emitowanego na kanale Mini Mini serialu animowanego.

Tekst i foto: Joanna Filimonow