Komputerowy ćpun – spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna w ramach otrzymanej gminnej dotacji przeznaczonej na działania przeciw uzależnieniom zorganizowała kolejne spotkania dla młodzieży z gminy Wiązowna.

Tym razem prelekcje wygłosił dziennikarz telewizyjny i internetowy, autor książki “Komputerowy ćpun” Krzysztof Piersa, który 21 listopada 2016 roku odwiedził nasze placówki w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie, gdzie spotkał się z zaproszonymi uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Czy od gier komputerowych można się uzależnić? Gdzie są granice wirtualnej zabawy? Jak sprawdzić, czy granie na komputerze to jeszcze pasja czy już niebezpieczne uzależnienie? Czy grając można przegrać życie? O tym wszystkim opowiadał Krzysztof Piersa nawiązując przy tym świetny kontakt z młodymi ludźmi, którzy z wyjątkową uwagą słuchali o jego osobistej, wygranej walce z komputerowym nałogiem.

W spotkaniach udział wzięli:

W bibliotece w Wiązownie – uczniowie dwóch klas piątych Szkoły Podstawowej w Wiązownie

foto: TN
Spotkanie w Wiązownie, foto: TN

W filii w Gliniance – uczniowie dwóch klas szóstych Szkoły Podstawowej w Gliniance;

Spotkanie w Gliniance, foto: JF
Pamiątkowy wpis do kroniki biblioteki w Gliniance , foto: JF

W placówce w Duchnowie – gimnazjaliści z Zakrętu i Brzezin;

Spotkanie w Duchnowie, foto: IR
Książka Krzysztofa Piersy "Komputerowy ćpun" jest dostępna do wypożyczenia w naszych bibliotekach
Książka Krzysztofa Piersy “Komputerowy ćpun” jest dostępna do wypożyczenia w naszych bibliotekach – zapraszamy, foto: JF

Tekst: Joanna Filimonow