Rtm. Pilecki oczami dziecka – rozdanie nagród oraz wystawa prac

11 listopada br. w “Zajeździe u Mikulskich” odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Rtm. Pileckiego, zorganizowana przez polonistkę i animatorkę kultury, koordynatorkę projektu “Rtm. Pilecki – Bohater Niezwyciężony”,  Małgorzatę Kupiszewską.

Spotkanie w Wiązownie było okazją do wręczenia nagród m.in w powiatowym konkursie plastycznym “Rotmistrz Pilecki oczami dziecka” przeprowadzonym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna przy współpracy z Fundacją “Gdzie”. Nagrody w konkursie, przeznaczonym dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 6-8 lat oraz 9-12 lat, ufundowali Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny, Przewodniczący Rady Miasta Otwocka Jarosław Margielski a także Małgorzata Kupiszewska i Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna.

Zwycięzcami konkursu zostali Szymon Drubkowski ze Szkoły Podstawowej w Gliniance (kat. 6-8 lat) oraz Bartosz Michalak ze Szkoły Podstawowej w Zakręcie (kat. 9-12 lat)

Zwycięzcy konkursu plastycznego w towarzystwie Małgorzaty Kupiszewskiej
Zwycięskie prace

Nagrody dla laureatów I-III miejsc oraz wyróżnionych wręczyli Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna Marzena Kopka

Laureaci konkursu plastycznego "Rtm. Pilecki oczami dziecka"
Laureaci konkursu plastycznego “Rtm. Pilecki oczami dziecka”

Uhonorowano także nauczycieli, których podopieczni wzięli udział w konkursie plastycznym.

Nagrody dla nauczycieli

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna Marzena Kopka podziękowała również Jurorom, w tym szczególnie Małgorzacie Kupiszewskiej, Wójtowi Gminy Wiązowna Januszowi Budnemu, Radzie Miasta Otwocka, oraz Maciejowi Milewskiemu. Spotkaniu w Wiązownie towarzyszyła wystawa wszystkich 64 prac plastycznych, które brały udział w konkursie.

Wystawa prac plastycznych

Tekst i foto: JF