Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Listopadowe Dni Kultury dla Dzieci – podsumowanie

Trzy dni i aż cztery teatrzyki czyli wydarzenia dla dzieci organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych.

Podczas spektakli (5,6,7 listopada) dzieci zbierały pieczątki potwierdzające uczestnictwo. Zainteresowanie było ogromne. Celem wydarzenia były spotkania z kulturą, ale okazało się, że jest to idealny czas na zapoznanie się z infrastrukturą Gminy. Wydarzenie zorganizowano w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, w Bibliotece w Duchnowie, oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie.

2

Mały Strażak, Czerwony Kapturek i Rozbójnik Rumcajs, w wykonaniu artystów z Teatru Jaracz z Otwocka, Teatru lalek dużych PIANKA, Teatru Duet z Krakowa, każde z tych przedstawień przyciągnęło rzesze widzów.

3

Sala widowiskowa GOK okazała się zbyt mała na przyjęcie jednorazowo wszystkich zainteresowanych. Spektakl ostatniego dnia pokazano dwukrotnie, a dla oczekujących zaaranżowano animacje w Bibliotece, w których czynny udział wzięli także rodzice. Dużo zabawy, wiele pozytywnych emocji, chwile grozy (bo przecież wilk był naprawdę groźny), a wszystko za sprawą mile spędzonych chwil w obecności postaci bajkowych.

Tekst i foto: Paulina Sokół/Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie