Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Sówka mądra główka- teatrzyk dla dzieci

20 października biblioteka w Wiązownie gościła aktorów teatru „Duet” z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci pt” Sówka mądra główka”. Licznie przybyłą publiczność – dzieci i ich rodziców przywitało dwoje aktorów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały przedstawienie o wszystkowiedzącej sówce, która po przeczytaniu książki przenosi się w bajkowy świat. Teatrzyk dostarczył maluchom wiele radości i wrażeń, gdyż mogły aktywnie uczestniczyć w niektórych scenkach , odpowiadać na pytania aktorów i bawić się razem z nimi. Razem z aktorami   publiczność powtarzała słowa piosenki „Książki czytamy, wiedzę zdobywamy”. Mali widzowie doskonale zrozumieli   przesłanie bajki, że należy czytać książki, bo poprzez czytanie poznajemy świat i przeżywamy wiele interesujących przygód.

„Sówka mądra główka” tak bardzo zachęciła dzieci do czytania książek, że tuż po spektaklu ustawiła się kolejka do ich wypożyczenia.

Wydarzenia takie pokazują , że w bibliotece nie zawsze musi być cicho i nie tylko można wypożyczać książki, ale można świetnie się bawić i mile spędzić czas.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.

 

Tekst i foto: Teresa Naperty