Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Listopadowe Dni Kultury dla dzieci

Listopadowe Dni Kultury dla dzieciZapraszamy na Listopadowe Dni Kultury dla dzieci, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych.

Podczas  spektakli będzie można zebrać pieczątki, a dzieci, które wezmą udział w trzech przedstawieniach otrzymają nagrody. Rozdanie nagród odbędzie się 7 listopada 2016 roku w Wiązownie po zakończeniu spektaklu “Rozbójnik Runcajs”

5 listopada (sobota)  –  “Mały Strażak”

– godz. 16:30

Dom Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, ul. Doliny Świdra 6

 wstęp wolny (wejściówki do odbioru w GOK oraz bibliotekach w Wiązownie, Duchnowie i Gliniance)

“Mały Strażak” – to zabawna wierszowana historia o chłopcu, który zostaje strażakiem. Wszystkie trudności i perypetie jakie musi przejść w drodze do celu ujęte są w lekkiej, przyjaznej konwencji, m.in. z częstym udziałem widzów. Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 4-10 lat jest jednocześnie doskonałą okazją do zapoznania młodych widzów z tematyką zagrożeń pożarowych. Scenariusz i reżyseria: Tadeusz Hankiewicz. Występują: Inez Czarnecka-pani wójt, strażak; Paweł Zakrzewski – brygadier, Piotr Trąbiński – Mariuszek – strażak / Otwockie Centrum Kultury i ATM im. Stefana Jaracza.

6 listopada (niedziela) – “Czerwony Kapturek”

– godz. 14:30 – Biblioteka Publiczna Filia w Duchnowie, ul. Wspólna 157

– godz. 18:30 – Dom Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, ul. Doliny Świdra 6

bilety (5 zł od osoby) do nabycia w GOK oraz bibliotekach w Wiązownie, Duchnowie i Gliniance

„Czerwony Kapturek” – tę bajkę zna każde dziecko. Jednak w wersji Teatru Lalek Dużych Pianka, w tej klasycznej opowieści poza dziewczynką, babcią i wilkiem spotkać można salamandrę, tygrysa, dwie przekomarzające się przyjaciółki oraz Superbohatera. Co ważne: w tej bajce nie ma przemocy. Jest za to dużo, dużo humoru.  Występują: Magdalena Ciężkowska, Radosław Stosio, Urszula Szopa

7 listopada (poniedziałek) – Rozbójnik Runcajs”

– godz. 18:00 – Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, ul. Kościelna 41 (sala widowiskowa GOK)

bilety (5 zł od osoby) do nabycia w GOK oraz bibliotekach w Wiązownie, Duchnowie i Gliniance

„Rozbójnik Runcajs” – bajka na podstawie dobranocki “Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. Jest to opowieść o wartościach rodzinnych, miłości, wsparciu i wzajemnej życzliwości, wpleciona w leśne otoczenie. Co daje nam las? Jak żyć w zgodzie z naturą? Jak dbać o nasze środowisko? Czyste powietrze, otaczająca nas przyroda, są tłem dla scen z życia, bardzo typowej, choć bajkowej rodziny. / Teatr Duet.

 

Listopadowe Dni Kultury dla Dzieci