Dożynki Gminne z Biblioteką

Wrzesień jest miesiącem związanym  z uroczystymi  obchodami  Święta Plonów czyli Dożynek.  W naszej gminie  tegoroczne dożynki odbyły się  4 września  w  Rzakcie. Nieodłącznym elementem  każdej gminnej uroczystości jest  popularyzacja  czytelnictwa i promocja książek.

Jak co roku  Biblioteka  zorganizowała  kiermasz z książkami. W tym roku było to  stoisko z „tanią książką”. Można było nabyć pięknie ilustrowane wydawnictwa po bardzo atrakcyjnych cenach. Większość stanowiły pozycje dla dzieci i młodzieży.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek   dotyczących naszego regionu i okolic  z działu  „Regionalia”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy  kącik plastyczny. Dzieci mogły wykazać się  swoimi zdolnościami plastycznymi  i malować  wiejskie krajobrazy. Chcąc podkreślić charakter uroczystości  wystąpiłyśmy w strojach ludowych, co zostało entuzjastycznie przyjęte przez uczestników imprezy.
Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i duże zainteresowanie stoiskiem biblioteki.

Dożynki 2017