Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu-spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

21 czerwca o godz. 13.30 w Dziennym Domu “Senior-WIGOR” w Woli Karczewskiej odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe. Gościnnie uczestniczyła w nim mieszkanka naszej gminy Mieczysława Łysik autorka książki „Wspomnienia z Sybiru”.
Jolanta Szwalbe jest autorką antologii inspirujących cytatów i pierwszą edytorką. Mówi o sobie „Moją misją jest inspirować do aktywności, dawać radość, dobrą energię ale i nadzieję, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu.” Swoje spotkanie zatytułowała „Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu”.
Pani Jolanta urodziła się w Łodzi, a obecnie mieszka niedaleko Zgierza. W 2008 roku otworzyła własne Wydawnictwo im. Benjamina Franklina, od 2009r. odwiedziła ponad 200 bibliotek i odbyła około 280 spotkań ze słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Podczas spotkania autorka opowiedziała o tym, jak rozpoczęła swą karierę pisarską, mówiła również o swojej twórczości, o ludziach, na których się wzoruje.

Z pamięci przytaczała słowa wielkich pisarzy i filozofów, w których znaleźć można wskazówki jak być szczęśliwym , jak wzmacniać wiarę w siebie i z optymizmem patrzeć na swoje codzienne kłopoty, gdzie szukać motywacji do działania i jak być aktywnym w każdym etapie swojego życia.

Kolejne spotkania odbyły się w bibliotece w Wiązownie i w Duchnowie.

Spotkanie z Jolantą Szwalbe

W duchnowskiej wypożyczalni dodatkowo można było podziwiać prace powstałe podczas otwartego pleneru polsko – tajskiego, który odbył się w Woli Karczewskiej.
Jednym słowem było to radosne popołudnie pełne refleksji, humoru i optymizmu spędzone w bardzo miłym towarzystwie.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom wszystkich spotkań.
Książki autorki są dostępne w naszych bibliotekach, zachęcamy do wypożyczenia i zapoznania się z nimi.