Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Ciotka Klotka w Bibliotece

10 maja 2016 r. o godz.11.00 bibliotekę w Duchnowie odwiedziła Ewa Chotomska. Znana z programów telewizyjnych, „Tik – Tak”, „Jedyneczka” czy „Budzik”. Autorka tekstów piosenek jak „Mydło lubi zabawę”, „Myj zęby”, „Moja fantazja” i wielu innych.Ciotka KlotkaAutorka książek „Pamiętnik Felka Parerasa” „Hopsasa Felka Parerasa”, „Zając Poziomka”. Niezmiennie od 33 lat prowadzi znany zespół „Fasolki”. Prywatnie córka sławnej pisarki Wandy Chotomskiej.
W spotkaniu z legendarną „Ciotką Klotką” uczestniczyły dzieci z Przedszkola pod Stumilowym Lasem z Pęclina.
Pani Ewa od pierwszej chwili zachwyciła wszystkich nie tylko swoim kolorowym strojem i butami nie do pary ale również humorem i muzykalnością. W niezwykle barwny sposób opowiedziała dzieciom o swojej twórczości. Poruszyła wiele bardzo ważnych tematów dotyczących codzienności, higieny, zdrowia a także czytania książek.
Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością poezji dziecięcej oraz piosenek „Fasolek” co wywołało wiele radości na twarzy naszego gościa.
To było wspaniałe spotkanie. Dla dzieci świetna zabawa a dla nas sentymentalna podróż w czasy beztroskiego dzieciństwa.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Kołodziejczyk za przyjęcie zaproszenia i zorganizowanie wyjazdu wszystkim przedszkolakom a także Paniom nauczycielkom za zaangażowanie się w przygotowanie listy książek, które dzieci zakupiły w tym dniu.
Pamiętajmy, że wspólnie wychowujemy czytelników więc apelujemy do rodziców abyście odwiedzali nasze biblioteki w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie.