Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Skrzat i magia świąt

We wszystkich Bibliotekach Publicznych Gminy Wiązowna zapanowała bożonarodzeniowa atmosfera, nie tylko dzięki świątecznemu wystrojowi lokali, lecz także za sprawą Teatru Maska z Krakowa, który 16 grudnia odwiedził nasze placówki – o godzinie 9.00 w Wiązownie, 10.30 w Gliniance, 18.00 w Duchnowie. Na spektakl pt. „Skrzat i magia świąt” do gminnej biblioteki przybyli uczniowie zerówki, do filii w Gliniance przedszkolaki z Przedszkola „Karolek”, a filię w Duchnowie odwiedzili stali czytelnicy z rodzicami.
Spektakl przedstawiał historię skrzata, który w niewyjaśnionych okolicznościach traci pamięć. Znajduje list do świętego Mikołaja, w którym jest napisane, że świąt nie będzie. Podczas próby rozwiązania zagadki kim jest, spotyka na swojej drodze dwie postacie: Lwa i Śnieżynkę. Lew wprowadza skrzata w błąd mówiąc, iż Mikołaj jest zły, nie lubi dzieci oraz, że to właśnie te niegrzeczne dostają prezenty. Natomiast Śnieżynka opowiada historię o dobrym, magicznym świętym Mikołaju, który kocha wszystkie dzieci, a tym grzecznym daje prezenty.
Spektakl przybliżył widzom tradycje związane z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. W tej magicznej scenerii przeplatała się tematyka przyjaźni, budowania więzi rodzinnych oraz bezinteresownego obdarowywania się podarunkami. Przedstawienie miało charakter interaktywny i dzieci bardzo chętnie współpracowały z aktorami. Wszyscy doskonale się bawili.
P.Pietrzak
D.Milewska