Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Jak zarezerwować książkę przez Internet? Lekcja biblioteczna w Wiązownie

Dnia 3.12.2015r. w bibliotece w Wiązownie odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie klasy czwartej z Panią Marią Kobierecką i Panią Ewą Araźną. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z katalogiem elektronicznym z uwzględnieniem – „Jak zarezerwować książkę przez Internet?. Na początku dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić żeby zapisać się do biblioteki i stać się jej czytelnikiem, jakie są możliwości wyszukania konkretnej pozycji, że zamówić- zarezerwować można tylko te książki, które w danej chwili są wypożyczone przez innego czytelnika. W celu wykonania zamówienia należy zalogować się na własne konto czytelnika, następnie wyszukać poszukiwaną pozycję.
Po wysłuchaniu podstawowych informacji chętni uczniowie ćwiczyli umiejętność posługiwania się katalogiem elektronicznym. Każdy mógł sprawdzić osobiście jak działa katalog i wyszukać wskazaną przez bibliotekarkę pozycję. Ćwiczenia praktyczne przebiegły szybko i sprawnie.
Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania. Czwartoklasiści w skupieniu wysłuchali opowiadań Ks. Jana Twardowskiego „O świętach Bożego Narodzenia”, „O stajenkach w kościołach”. Zaprezentowali też swoje umiejętności czytając opowiadania „Nowy Rok” i „O Trzech Królach”. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książki, słodkie co nieco i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i myślę, że uczniowie będą odwiedzać stronę internetową biblioteki i i korzystać z katalogów.

Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki!!!

Tekst i foto: Teresa Naperty