Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spektakl “Skradzione mądrości”

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Duchnowie i Gliniance gościliśmy Teatr Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa.
18 marca spektakl odbył się w duchnowskiej wypożyczalni, na który w sumie przybyło około 50 osób. Natomiast w bibliotece w Gliniance, przedstawienie odbyło się 19 marca i przybyły na nie, wcześniej zaproszone dzieci z Przedszkola „Zabawny Kącik”.
Artyści zaprezentowali widowisko teatralne pt. „Skradzione mądrości” – opowieść o tym, jak niezwykły wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Nie ulega wątpliwości, że kontakt z książką dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, rozwija wyobraźnię, kształtuje właściwą hierarchię wartości, uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych oraz pozwala na chwilę wytchnienia. Bohaterowie ukazali też, jak ważną rolę pełnią biblioteki, w których znajduje się dużo wspaniałych książek, które można wypożyczyć zupełnie za darmo.

W czasie spektaklu mali widzowie bawili się świetnie, żywiołowo i spontanicznie uczestnicząc w przedstawieniu. Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością wielu baśni, a obejrzana sztuka uświadomiła im, że każda przeczytana książka jest prawdziwą i niezapomnianą przygodą. Widowisko przekazuje najmłodszym ważną naukę – że warto jest umieć czytać i robić użytek z tej umiejętności korzystając z biblioteki.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszych bibliotek, gdzie każdy czytelnik mały i duży znajdzie coś dla siebie.

Dorota Milewska
Marzena Kopka