Lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Gliniance

24 września b.r. odbyła się w bibliotece lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie kl. IV a, ze swoją nauczycielką języka polskiego – panią Anną Pniewską, ze Szkoły Podstawowej w Gliniance. Podczas tych zajęć, dzieci dowiedziały się o podstawowych funkcjach biblioteki:
1) gromadzenie zbiorów
2) opracowywanie księgozbioru
3) przechowywanie książek
4) udostępnianie książek i czasopism
5) organizowanie spotkań autorskich, wystaw oraz konkursów.

Omówiono również pojęcie „Księgozbiór podręczny” oraz system ustawienia książek na półkach.
Uczniowie poznali katalog, dostępny na stronie internetowej biblioteki. W celu nabycia praktycznych umiejętności – wykonywali zadania związane z odnalezieniem na półkach wybranych książek, korzystając z haseł autorskich i tytułowych w katalogu on-line. Uczestnicy spotkania bardzo chętnie i sprawnie poradzili sobie ze wszystkimi poleceniami.
Na zakończenie lekcji wiele osób wyraziło chęć zapisania się do biblioteki publicznej.

Dorota Milewska