Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Wizyta zerówek w bibliotece w Gliniance

W piątek 29 listopada br. Bibliotekę Publiczną w Gliniance odwiedzili uczniowie kl. 0 z miejscowej Szkoły Podstawowej. Dzieci przyszły ze swoimi opiekunkami – Panią Jadwigą Książek – wychowawczynią oddziału przedszkolnego 0a, Panią Beatą Wiśniewską – wychowawczynią oddziału 0b, oraz Panią Dorotą Papis – wychowawczynią pięciolatków z grupy 0c.

Spotkanie rozpoczęło się wzajemną prezentacją. Dzieci bezbłędnie potrafiły powiedzieć, jak nazywają się ich wychowawczynie. Następnie zostały oprowadzone po ”Królestwie książki” – pokazałam uczniom, gdzie znajdują się poszczególne działy biblioteki, jak wygląda obecnie elektroniczne wypożyczanie książek oraz przeczytałam ”10 próśb książki”, aby uświadomiły sobie, że książki należy szanować. Przypomniałam również uczniom, że trwa jeszcze konkurs plastyczny ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną i Bibliotekę Szkolną z okazji Roku Juliana Tuwima, i mogą jeszcze składać prace konkursowe.
Na zakończenie spotkania, ponieważ zbliżają się święta, przeczytałam dzieciom opowiadanie z książki ”Opowieści Świąteczne”.
Przy pożegnaniu, Pani Jadwiga Książek zapowiedziała następną wizytę zerówek, związaną z konkursem recytatorskim, odbywającym się już tradycyjnie w naszej placówce.

Dorota Milewska