Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Akcja “Czytam sobie” – dlaczego warto czytać?

Ile przyjemności i radości daje samodzielne czytanie! Kontakt z literaturą to nie przykry obowiązek, ale świetna zabawa.

Książki wzbogacają wyobraźnię, poszerzają horyzonty i są wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu – zarówno samemu, jak z rodzeństwem czy rodzicami. Celem akcji “Czytam sobie”, która rozpoczęła się 29 października jest pokazanie, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą.

W akcję „Czytam sobie” włączyło się wiele autorytetów i osób związanych z kulturą. Z zabawnych SPOTÓW  dowiemy się, dlaczego czytanie jest ważne oraz jaką rolę spełnia w rozwoju dzieci i młodzieży. W wywiadach gwiazdy opowiadają, w jaki sposób książki wpłynęły na ich życie i jak przyczyniły się do ich sukcesu zawodowego i prywatnego. Wśród gwiazd wspierających akcję są m.in.: Andrzej Seweryn, Katarzyn Żak, Alicja Resich-Modlińska, Marcin Kwaśny, Olga Borys, Kamila Szczawińska i Piotr Cyrwus. Szczególnego wsparcia udzieliła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

Honorowy patronat nad Akcją „Czytam sobie” objęła Biblioteka Narodowa. Opiekę medialną sprawuje Program 1 Telewizji Polskiej.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję społeczną  „Czytam sobie”.

Zapraszamy do biblioteki. Każdy znajdzie coś dla siebie i dla swojego dziecka.