Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zmarł Tom Clancy

Znany amerykański pisarz, autor powieści szpiegowskich i thrillerów politycznych, Tom Clancy zmarł w nocy z wtorku na środę  2 pażdziernika w wieku 66 lat. Według tygodnika “Time” pisarz zmarł w szpitalu w rodzinnym mieście Baltimore.
Tom_ClancyChoć pisał powieści sensacyjne, to w połowie lat 90. przewidział atak terrorystów na USA, wojnę w Iraku i nadejście ery cyberterroryzmu. Tom Clancy zasłynął jako autor powieści sensacyjnych, osadzonych mocno w realiach międzynarodowej polityki, amerykańskiej armii i służb specjalnych. Jego najsłynniejsze powieści to m.in. “Polowanie na Czerwony Październik”, “Czas Patriotów” i “Suma wszystkich strachów”. Jego książki zainspirowały też powstanie znanych serii gier komputerowych “Rainbow Six”, “Ghost Recon” i “Splinter Cell”.
Był autorem licznych powieści i wielu bestsellerów. Już pierwsza z jego powieści, opublikowane w 1984 roku “Polowanie na Czerwony Październik”, została sprzedana w 5 milionach egzemplarzy. Na jej podstawie powstał kasowy film pod tym samym tytułem.

Źródło: Wikipedia, foto: Gary Wayne Gilbert