Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z logopedą w bibliotece w Wiązownie

Dnia 2 października  2013r. w bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie z logopedą,  na które  przybyła grupa „Misiaczków” z przedszkola  im. Misia Uszatka  z  wychowawczynią Panią  Tereską Zielińską.  Spotkanie przygotowała i poprowadziła Pani Katarzyna Tulin.  Podczas spotkania  Pani Kasia pokazała  i wraz z  dziećmi wykonała  kilka ćwiczeń  usprawniających narząd mowy m.in. wypychanie policzków językiem, przesuwanie czubkiem języka po podniebieniu, dotykanie językiem dolnych i górnych zębów, dotykanie językiem  własnego nosa.

Powiedziała kilka słów o pisarce Małgorzacie Strzałkowskiej, której  książki    wykorzystała  w przeprowadzeniu zajęć.   Zawierają  one ciekawe historyjki  z życia codziennego,  utrwalają  wymowę poszczególnych  głosek.  Okazało się,  że przedszkolaki  doskonale  już znają wszystkie literki.   Z zainteresowaniem wysłuchały  również  krótkich  opowiadań  autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke „ Do rany przyłóż”, „Działać na kogoś jak płachta na byka”, „ Leżeć do góry brzuchem”, Mieć długi  język”.  Maluchy  poznały znaczenie różnych dziwnych powiedzonek, a przede wszystkim  miały możliwość  swobodnego wypowiedzenia się na temat przeczytanego tekstu.
Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodki  upominek i obiecały, że będą czytać książki i odwiedzać bibliotekę. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.
Wiek przedszkolny to bardzo ważny okres rozwoju mowy dziecka.  To właśnie czytanie staje się jednym ze sposobów na umiejętne wspomaganie tego rozwoju. Dziękujemy!!!

Tekst i foto: Teresa Naperty